15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози.

15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. 1

Рак молочної залози (РМЗ) залишається актуальною проблемою як в Україні так і в цілому світі. По даним ВООЗ, щороку в світі реєструється 650 тис.нових випадків РМЗ.

З 1995 року і по теперішній час РМЗ займає по частоті 1-ше місце серед усіх злоякісних новоутворень у жіночого населення України, а також відмічається щорічне невпинне підвищення рівня захворюваності РМЗ. При аналізі захворюваності на РМЗ чітко спостерігаються тенденція до помолодшання. В теперішній час молоді жінки до 40 років хворіють в 2 рази частіше, чим 30 років тому.

По Чернівецькій області за 9 місяців 2020 року виявлено 153 нових випадки РМЗ (150 випадків за аналогічний період 2019 року).

Приймаючи до уваги високу розповсюдженість РМЗ , навіть невеликий прогрес в лікуванні даної патології веде до спасіння великої кількості життів щорічно. Запорукою успішного лікування є рання діагностика. Про це свідчать результати 5-ти річного виживання хворих РМЗ, в залежності від стадії захворювання.  І ст. – 92%, ІІа ст.- 82%, ІІб ст. – 65%, ІІІа ст. – 47%, ІІІб ст. – 44%, ІV ст.- 14%.

Невтішним показником є зростання занедбаності вперше виявлених випадків РМЗ на Буковині. В 2020 році за 9 місяців, показник занедбаності склав 38.6% (2019 рік – 30,7%).

Таким чином патологія молочних залоз є проблемою глобальною і її вирішення повинно здійснюватись спільними зусиллями терапевтів, сімейних лікарів, гінекологів, хірургів, онкологів.

Методами ранньої діагностики РМЗ є самоогляд 1 раз на місяць та проведення мамографії. Згідно із наказом МОЗ України №504 від 19.03.2018року «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» П 2.2 (додаток 2) надавач первинної медичної допомоги (сімейний лікар) рекомендує (скеровує) жінкам від 50 до 69 років (за наявності факторів ризику від 40 років) 1 раз на 2 роки планові мамографії в закладах охорони здоров’я які уклали договори з НСЗУ за пакетом «Мамографія». За такої умови для пацієнта таке обстеження є безкоштовним.

Обласне Комунальне Некомерційне Підприємство «Буковинський клінічний онкологічний центр» може запропонувати весь спектр діагностичних та лікувальних послуг при патології молочних залоз.

Лікарями підрозділу пухлин молочної залози за 9 місяців 2020 рокупроконсультовано4115 пацієнтів, що звернулись поліклініку ОКНП «БКОЦ». В умовах стаціонару проведено 257 оперативних втручань при злоякісних (160) та доброякісних (97) новоутвореннях молочних залоз, що включали органозберігаючі операції, застосування сторожової лімфодисекції та виконання онкопластичних операцій із одномоментною реконструкцією молочної залози.

15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. 2 15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. 3 15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. 4 15 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. 515 жовтня – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. 6

Бережіть себе та будьте здорові!