Перша трансуретральна резекці в Чернівецькій області за допомогою біполярного резектоскопа проведена в стінах нашого онкоцентру.

Перша трансуретральна резекці в Чернівецькій області за допомогою біполярного резектоскопа проведена в стінах нашого онкоцентру. 1

Технології у сучасній медицині вирішують майже все! І вони удосконалюються з кожним роком. Саме тому адміністрація Онкоцентру взяла курс на оновлення обладнання лікарні. І сьогодні вперше на Буковині була проведено операція з приводу пухлини сечового міхура з використанням сучасного апарату для біполярної трансуретральної резекції (ТУР). Ця апаратура дозволяє швидко та безпечно видаляти злоякісні та доброякісні пухлини сечового міхура та простати.

Як розповів професор, уролог Валерій Зайцев, такого типу апарати широко використовуються у розвинених країнах, практично повністю замінивши класичну монополярну ТУР. В Україні такі апарати існують тільки у деяких клініках, а на Західній Україні тільки у Львові є схоже обладнання. Головними їх перевагами є значно менша кількість ускладнень та безпека для пацієнта.

Якщо при використанні монополярного методу під час операції для промивання сечового міхура (що обов’язково при таких операціях) ми використовуємо дистильовану воду чи спеціальні розчини, то при біполярному – звичайний фізіологічний розчин. Так значно більш безпечно для пацієнта, адже під час операції таки розчин неминуче частково всмоктується в кров, що може призвести до її значного «розведення», а це в свою чергу у частини пацієнтів веде до ускладнень з боку серця та нирок. Якщо ж всмоктується фізіологічний розчин, то завдяки тому, що він за своїми характеристиками нагадує кров, таких неприємних наслідків практично немає. Окрім того, при біполярному методі краще відбувається коагуляція судин і електричний струм не проходить через все тіло, завдяки чому ми зменшуємо крововтрату та уникаємо ще цілого ряду ускладнень.

У даної пацієнтки пухлина була достатньо запущеною і як з’ясувала лікуючий лікар Ірина Луйжис, жінка більше року відмічала виділення крові із сечею, але нічого не повідомляла родичам. Незважаючи на достатньо велику пухлину, операція пройшла успішно з мінімальною кровтратою.

Враховуючи, що кількість пухлин сечового міхура та простати невпинно зростає, наявність такого апарату дозволяє значно покращити результати лікування таких хворих. Великою перевагою є також можливість повноцінного обстеження на базі Онкоцентру та призначення комбінованого лікування пухлини, коли це потрібно.

І саме головне, що слід пам’ятати – діагноз пухлини це не вирок, а стимул до її активного лікування. І сучасні досягнення медицини дозволяють допомогти більшості пацієнтів і багатьох повністю вилікувати. Головне – це вчасне виявлення проблеми!