Клінічної, біохімічної, імунологічної та цитологічної діагностики 1 та цитологічної діагностики" bdt-cover>

Клінічної, біохімічної, імунологічної
та цитологічної діагностики

Короткий опис про діяльність

З відкриттям диспансеру була організована клінічна лабораторія, в якій починали працювати 1 лікар – лаборант та 2 лаборанти. Згодом збільшувалася кількість ліжок в диспансері та відвідувань. Відповідно зростали і штати лабораторії. З 1954 по 1981 роки її очолювала лікар з вищою категорією Олена Федорівна Карповська. З 1981 року понині нею керує Людмила Андріївна Мельниченко – лікар з вищою категорією.

В 1978 році на базі клінічної лабораторії створена централізована цитологічна лабораторія, яка виконує цитологічні дослідження при онкопрофоглядах жіночого населення області.

Зараз лабораторія перетворилася на структурний підрозділ клінічної, біохімічної, імунологічної та цитологічної діагностики. Нині тут працюють 6 лікарів – лаборантів та 10 фельдшерів – лаборантів. Лікарі та лаборанти постійно працюють над підвищення рівня своєї кваліфікації, опановують роботу на сучасному обладнанні.

Після введення в дію нової поліклініки лабораторне відділення отримало нове приміщення. Старе обладнання повністю замінене на сучасне, що відповідає європейським стандартам. Впроваджено нові методи дослідження з розділу імунології – онкомаркери. Визначення онкомаркерів – це новий, сучасний метод дослідження, що допомагає контролювати процес лікування онкохворих.

За останні 2 роки придбано: автоматичний гематологічний аналізатор, автоматичний біохімічний аналізатор та напівавтоматичний аналізатор для системи гемостазу.

Кількість лабораторних досліджень з року в рік зростає. В 2019 році виконано біля 450 тисяч досліджень, що в 1,5 рази більше. ніж у 1989 році.