Структурний підрозділ анестезіології та реанімації з палатою інтенсивної терапії

Анестезіології та реанімації з палатою інтенсивної терапії 1

Історія анестезіологогічного відділення починається з 1967 року, коли в штатному розкладі була зареєстрована 1,0 ставка лікаря-анестезіолога та сестри-анестезистки, які обслуговували 2 хірургічних відділення (лікар Мінаков А.В.).

До цього часу анестезіологічне забезпечення проводилося анестезіологами обласної лікарні та був всього один наркозний апарат (УНА-1).
Всі хворі переводилися у відділення, за якими було низьке спостереження, а корегуюча терапія майже не проводилась. Потрібно було сконцентрувати післяопераційних хворих в єдине місце.
В 1970 році було організована анестезіологічна група з 2,5 ставки лікаря-анестезіолога (2 фізичні особи) та зх трьома післяопераційними ліжками, з цілодобовим сестринським постом, з централізованою подачею кисню. Це давало можливість надавати ефективну післяопераційну терапію, було розширено хірургічну активність. Служба отримала ще 1 ставку лікаря-анестезіолога.
Враховуючи розширення хірургічної активності, збільшення хірургічних столів (до 6-ти), відкриттям відділення хірургії голови та шиї, лікар Турянський І.М. поставив питання про збільшення штатної одиниці лікаря-анестезіолога та зареєструвати як відділення наказом головного лікаря. В лютому 1995 року було зареєстровано анестезіологічне відділення з палатою інтенсивної терапії на 6-ть ліжок з цілодобовим лікарським та 2-ма сестринськими постами з відповідними штатними одиницями.

На сьогоднішній день у відділенні працює 28 фізичних осіб, лікарів – 8 (7 з вищою категорією, 1 – з першою).

Відділення обслуговує 130 стаціонарних та 10 ліжок денного стаціонару.

Відділення обладнане згідно стандартного переліка – сучасною наркозно-дихальною апаратурою (6 операційних столів), дефібрілятором, кисневими концентраторами, 8-ми кардіомоніторами, апаратурою для зняття болі, апаратом “Геміфенікс” для проведення проведення еферентного методу детоксикації та іншими.
Проводяться заходи, що складають комплекс заходів – інтенсивної терапії, догляд та моніторне спостереження за хворими.
В 2000 році відкрито кабінет протибольової терапії для забезпечення ефективної допомоги хворим з хронічним больовим синдромом та проведення знечулення в поліклініці при ендоскопічних та малих хірургічних операціях.

Впроваджено нові методи знеболення та лікування:
Мультимодальна анестезія: використання регіонарних методів знеболення в поєднанні з інтубацією трахеї з подачею низькопоточних газів, що дало змогу більш комфортно та тривало проводити хірургічні інтервенції, впроваджена методика внутрішньовенного знечулення з використанням ларінгеальних масок. З метою пролонгації зняття больового синдрому лікарі відділення користуються епідуральною анестезією в післяопераційному періоді. Налагоджена система підключення препаратів хіміотерапевтичного ряду через центральні вени за допомогою портальних систем.

  • Більшість лікарів відділення опанували практичні навички в провідних клініках Європи.
  • В палатах інтенсивної терапії використовується цілодобовий нагляд за допомогою сучасних моніторів, об’єднаних центральною консоллю в кімнаті чергового анестезіолога.
  • Неодноразово відділення нагороджувалося грамотами, кубками та медалями за високі показники в роботі, спорті. Лікар відділення Ковбасюк О.М. неодноразово приймав участь в наданні медичної допомоги в гарячих точках на сході країни.

З 01 квітня 2020 року у зв’язку із зміною внутрішньої організації структури комунальної установи «Чернівецький обласний клінічний онкологічний диспансер» Відділення анестезіології та реанімації з палатою інтенсивної терапії перетворено в Структурний підрозділ анестезіології та реанімації з палатою інтенсивної терапії Обласного комунального некомерційного підприємства.