ПІДГОТОВКА ДО ЕНДОСКОПІЧНИХ МЕТОДІВ ОБСТЕЖЕННЯ

ПІДГОТОВКА ДО ЕНДОСКОПІЧНИХ МЕТОДІВ ОБСТЕЖЕННЯ 1При закрепах та нормальному стулі:  протягом 3-х днів до обстеження не вживати: чорний хліб, молоко, горох, квасолю, капусту, свіжі овочі, фрукти, газовані напої та солодкі страви.

Напередодні дня обстеження, починаючи з 15год., пацієнт приймає препарат Фортранс ( із розрахунку 1 пакет на 20 кг маси тіла) — вміст одного пакета розчиняється в 1 літрі води та вживається всередину по 250мл. кожні 15хв. ( таким чином потрібно вжити від 3 до 4 літрів розчину, в залежності від маси тіла). На обстеження хворий з’являється з простинею чи пелюшкою. При поносах : На обстеження хворий з’являється з простинею чи пелюшкою. За одну годину до обстеження провести очисну мікроклізму до чистої води.

ПІДГОТОВКА ДО ЕНДОСКОПІЧНИХ МЕТОДІВ ОБСТЕЖЕННЯ 2ЕГДФС відноситься до інвазивних процедур, що потребує відповідної підготовки. Ціллю підготовки пацієнта є безпечне та ефективне проведення обстеження. В принципі гастроскопія може проводитися без премедикації і введення лікарських засобів.Вибір і об’єм препаратів визначається в кожній окремій ситуації індивідуально. Застосовуються наступні групи препаратів: місцеві анестетики, седативні, обезболюючі, наркотичні, спазмолітики, піногасителі.

Планове обстеження проводиться натщесерце, а після нього не приймають їжу і не п’ють на протязі 30 хв.

ПІДГОТОВКА ДО ЕНДОСКОПІЧНИХ МЕТОДІВ ОБСТЕЖЕННЯ 3Обстеження виконується натщесерце в першій половині дня.

З вечора легка вечеря бажано не пізніше 19 години. Підготовка до бронхофіброскопії щоразу має бути індивідуалізована.

Хворі з бронхоспастичним компонентом (при спастичному обструктивному бронхіті, бронхіальній астмі) потребують певної спеціальної підготовки.

На обстеження хворий з’являється натщесерце, з Rо-знімками легень, рушничком.