При закрепах та нормальному стулі: протягом 3-х днів до обстеження не вживати: чорний хліб, молоко, горох, квасолю, капусту, свіжі овочі, фрукти, газовані напої та солодкі страви.
Напередодні дня обстеження, починаючи з 15год., пацієнт приймає препарат Фортранс ( із розрахунку 1 пакет на 20 кг маси тіла) — вміст одного пакета розчиняється в 1 літрі води та вживається всередину по 250мл. кожні 15хв. ( таким чином потрібно вжити від 3 до 4 літрів розчину, в залежності від маси тіла). На обстеження хворий з’являється з простинею чи пелюшкою. При поносах : На обстеження хворий з’являється з простинею чи пелюшкою. За одну годину до обстеження провести очисну мікроклізму до чистої води.
ЕГДФС відноситься до інвазивних процедур, що потребує відповідної підготовки. Ціллю підготовки пацієнта є безпечне та ефективне проведення обстеження. В принципі гастроскопія може проводитися без премедикації і введення лікарських засобів.Вибір і об’єм препаратів визначається в кожній окремій ситуації індивідуально. Застосовуються наступні групи препаратів: місцеві анестетики, седативні, обезболюючі, наркотичні, спазмолітики, піногасителі.
Планове обстеження проводиться натщесерце, а після нього не приймають їжу і не п’ють на протязі 30 хв.
Обстеження виконується натщесерце в першій половині дня.
З вечора легка вечеря бажано не пізніше 19 години. Підготовка до бронхофіброскопії щоразу має бути індивідуалізована.
Хворі з бронхоспастичним компонентом (при спастичному обструктивному бронхіті, бронхіальній астмі) потребують певної спеціальної підготовки.
На обстеження хворий з’являється натщесерце, з Rо-знімками легень, рушничком.