Ковід 19 та онкозахворювання – думка уролога.

Ковід 19 та онкозахворювання - думка уролога. 1

Ковід 19 та онкозахворювання - думка уролога. 2
Епідемія Ковіду 19 принесла нам не тільки власне вірус зі всіма його проблемами. Проф. Валерій Зайцев: Статистика свідчить про те, що внаслідок карантину та побоювання захворіти ковідом багато пацієнтів не приходять вчасно до лікаря, а частина хворих із онкозахворюваннями не отримує необхідного лікування.
Як свідчать дані європейських вчених, до 1 млн (!!!) випадків онкопатології не було вчасно діагностовано в Європі за час карантину.
Думаю, що в Україні ситуація не краща.
Загальний аналіз статистики по Буковині показав, що у 2019 р в порівнянні з 2018 р. нові випадки уроонкологічної патології збільшились на 4%, але у 2020 р в порівнянні з 2019 р. – зменшились на 26%!!! Значить тільки на Буковині у близько 80 чоловік не було вчасно виявлено злоякісні урологічні новоутворення! Що буде з цими людьми далі?
Одного з таких пацієнтів прийшлось нещодавно оперувати. У достатньо молодого чоловіка зявились болі у хребті, при обстеженні були виявлені метастази пухлини. І тільки пізніше діагностовано пухлину нирки. Операція по її видаленню прошла успішно, але, на жаль, вона вже не може повністю вилікувати пацієнта. Прийшов би раніше – була би зовсім інша перспектива.
Скільки таких пацієнтів нам прийдеться побачити найближчими роками? І в якому стані вони покажуться до лікаря?
Вчасно виявлена пухлина у 90-100% може бути повністю вилікувана сучасними методами.

Ковід 19 та онкозахворювання - думка уролога. 3

Обстежуйтесь вчасно!

Валерій Зайцев, професор, уролог.