Ковід та онкоурологія.

Ковід та онкоурологія. 1

Ковід та онкоурологія.
Статистика свідчить про те, що внаслідок карантину та побоювання захворіти ковідом багато пацієнтів не приходять вчасно до лікаря, а частина хворих із онкозахворюваннями не отримує необхідного лікування. 

Як свідчать дані європейських вчених, до 1 млн !!! випадків онкопатології не було вчасно діагностовано в Європі за час карантину.  На думку проф.Валерія Зайцева в Україні ситуація не краща. Проведений ним аналіз статистики по Буковині показав, що у 2019 р в порівнянні з 2018 р. нові випадки уроонкологічної патології збільшились на 4%, але у 2020 р в порівнянні з 2019 р. – зменшились на 26%!!! Це свідчить не про те, що стало менше пухлин, а про те, що найменше четвертина з них не була виявлена. Значить тільки на Буковині за 2020 р. у близько 80 чоловік не було вчасно виявлено злоякісні урологічні новоутворення, які в цей час продовжували рости! 

Якщо говорити про рак сечового міхура, то він достаньо швидко прогресує і головними його факторами ризику (відповідно до протоколів Європейської асоціації урологів) є паління (до 50% всіх раків), токсини навколо нас (хімічні фарбники, пестициди, викиди дизельних двигунів тощо) та підвищена радіація. 

Причому доведено, що цигарки з т.зв.зменшеним вмістом смол не зменшують ризик раку. В той же час т.зв.середземноморська дієта (морепродукти, свіжі овочі та фрукти, мало жиру) зменшує ризик раку міхура.

При початкових стадіях пухлин сечового міхура найбільш сучасним варіантом їх ендоскопічного лікування є видалення en block, яке запроваджено проф.Валерієм Зайцевим та активно використовується при лікуванні пацієнтів у Буковинському Клінічному Онкологічному Центрі. Це допомагає краще контролювати глибину резекції стінки міхура та зменшити ризик її повторної появи. 

Виконання такої операції сучасним біполярним резектоскопом змешує також кількість ускладнень та покращує відновлення пацієнтів після операції.
І отак виглядає правильно та повністю видалена пухлина міхура.

проф.Валерій Зайцев