Майже кожен п’ятий підліток курить електронні сигарети

Майже кожен п’ятий підліток курить електронні сигарети 1

Як інформує Центр громадського здоров”я, понад 50% 15–17-річних підлітків в Україні курили електронні сигарети. 7,5% пробували системи для нагрівання тютюну,згідно із Глобальним опитуванням молоді щодо вживання тютюну.

31 травня відзначали Всесвітній день без тютюну, заснований ВООЗ у 1988 році. Мета цього дня — привернути увагу урядів та громадськості до проблем, пов’язаних із курінням.

Цьогорічною темою Всесвітнього дня без тютюну — «Захист молоді від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання її залученню до куріння».

Нині тютюнові компанії активно просувають електронні сигарети та системи для нагрівання тютюну. Попри те, що виробники заявляють про вікові обмеження на продаж цих пристроїв, вони є доступними для дітей та підлітків. Серед молоді віком від 13 до 15 років майже кожен п’ятий курить електронні сигарети. Для порівняння, курцями «звичайних» сигарет є 9,2% підлітків.

Понад 70% підлітків вважають, що куріння електронних сигарет є безпечним для здоров’я або значно безпечнішим, ніж «звичайні» сигаретами, згідно із Європейським опитуванням учнів. У той же час у звіті ВООЗ про глобальну тютюнову епідемію за 2019 рік йдеться про те, що електронні сигарети шкодять здоров’ю. ВООЗ рекомендує застосовувати до електронних сигарет і систем для нагрівання тютюну такі ж регуляторні норми, як і до «звичайних» сигарет.

В Україні електронні сигарети та системи для нагрівання тютюну не врегульовані та не підпадають під загальні норми контролю тютюнових виробів. Це створює проблеми, пов’язані із якістю цих продуктів, їх агресивним маркетингом і доступністю для дітей.