Рак шлунка. 1

Рак шлунка — злоякісна пухлина, що походить з епітелію слизової оболонки шлунка. Є одним з найпоширеніших онкологічних захворювань. Може розвиватись у будь-якому відділі шлунка і поширюватись на інші органи, особливо стравохід, легені й печінку. Від раку шлунка у світі щороку помирає до 800 000 людей.

ОКНП «Буковинський клінічний онкологічний центр» має все технічне забезпечення для діагностики та лікування раку шлунка.

Методами діагностики раку шлунка є:

  • гастроскопія— діагностичний метод вибору (завдяки можливості не тільки візуалізувати змінені ділянки слизової шлунка, але й здійснювати біопсію тканини для подальшої оцінки)
  • ультразвукове дослідження— УЗД органів черевної порожнини, зачеревного простору та лімфатичних колекторів шийно-надключичної області — обов’язковий метод обстеження хворих на рак шлунка, що застосовується для виявлення метастазів.
  • комп’ютерна томографіяу деяких випадках дозволяє виявити рак шлунка, однак основною метою дослідження є оцінка поширеності злоякісного процесу, наявності метастазів.
  • лапароскопіяне стільки допомагає в діагностиці раку (що можливо тільки на пізніх стадіях), скільки використовується для визначення стадії захворювання та виявлення дрібних субкапсулярних метастазів у печінці й на паріетальній черевині, не видимих на УЗД й КТ. Тим самим лапароскопія зводить до мінімуму кількість експлоративних лапаротомій.
  • онкомаркери високоспецифічні (95 %), проте малочутливі. Найпоширеніші онкомаркери СА72.4, РЕА та СА19.9 за чутливістю варіюють у 40-50 % випадків та збільшуються при метастазах на 10-20 %.

На базі онкохірургічного структурного підрозділу ОКНП «Буковинського клінічного онкологічного центру» у лікуванні онкологічних пацієнтів із раком шлунка дотримуються міжнародних протоколів ESMO  та NCCN GUIDELINES. Лапароскопічне стадіювання при раку шлунку є необхідне для остаточного встановлення діагнозу. Під  час діагностичної лапароскопії береться біопсія з вісцеральної та парієтальної очеревини, набираються цитологічні змиви. Мета лапароскопічного стадіювання полягає у  встановленні місцевої поширеності онкопроцесу шлунку та визначення наявності канцероматозу очеревини, що в подальшому дасть можливість онкологам  найбільш ефективно та якісно пролікувати пацієнта.  Також на базі підрозділу виконуються радикальні та паліативні оперативні втручання з приводу раку шлунка з  дотриманням  міжнародних протоколів та оперативних стандартів.