РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ

РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ 1

«Рак простати – це не вирок, а лише діагноз» – вираз одного з провідних онкоурологів  України і ми з  ним повністю згідні. Особливість раку простати полягає в тому, що злоякісне утворення розвивається дуже повільно і при виявленні його на ранніх стадіях можна досягти тривалої ремісії або і повного одужання.  Саме тому питання ранньої діагностики є дуже актуальним. На жаль менталітет більшості українців – «доки грім не вдарить …» або ж іншими словами – звертаємось до лікаря, коли вже є виражена проблема ( затримка сечі, проблеми з потенцією, больовий синдром, почащений, утруднений сечопуск ) і, як наслідок,  статистичні дані  по смертності та  занедбаним випадкам з приводу РПЗ по Україні ( в тому числі  і в нашій області ) зовсім не втішні. Так, до прикладу, протягом останнього року на ранній стадії в Україні було виявлено 43% хворих з РПЗ ( у порівнянні з США – 79% ), на жаль у 21% хворих було виявлено метастатичне ураження ( США  – 5% !!!! ).

Що до загальновідомих фактів:

  • Кожен 6 чоловік протягом життя захворіє на рак простати.
  • До 30% чоловічого населення може мати мікроскопічний РПЗ.
  • РПЗ зазвичай розвивається після 50 років, але до 20% молодих чоловіків віком від 30 до 40 років має мікроскопічні вогнища латентного раку (оскільки такі мікроскопічні пухлини ростуть повільно, то клінічно захворювання себе не проявляє ).

На початкових стадіях хвороба себе не проявляє, її перебіг є майже безсимптомний.

Саме тому раннє виявлення проблеми надзвичайно актуальне!

Першим і важливим кроком є здача аналізу крові на ПСА

РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ 2

На сьогоднішній день середній рівень ПСА для чоловіків віком 40-49років становить 0,5-0,7 нг\мл.

Належне застосування ПСА може забезпечити діагностичну завчасність від 5 до 10 років.

Не слід панікувати, якщо рівень ПСА підвищений, адже є багато факторів, що можуть вплинути на результат аналізу (простатит, травматизація, доброякісна гіперплазія простати тощо). В подальшому потрібно звернутись до лікаря уролога, який визначить чи потрібні додаткові обстеження (УЗД, МРТ, біопсія, КТ ).

При гістологічно підтвердженому РПЗ в даний час використовуються практично всі сучасні методи специфічної дії, що застосовуються в онкологічних хворих: хірургічний, променевий, гормональний, хіміотерапевтичний. Найчастіше використовують комбіноване лікування.

Якщо захворювання виявлене на ранніх стадіях – найпоширеніший та найефективніший метод лікування, що рекомендований європейськими та американськими урологічними та онкоурологічними асоціаціями, є радикальна простатектомія!

Саме таке оперативне втручання сьогодні в стінах Буковинського клінічного онкологічного центру було проведено пацієнтові з раком передміхурової залози разом із Львівським колегою  Дмитрів Володимиром Ярославовичом (завідуючим відділення урології Львівської Лікарні швидкої медичної допомоги).

Підсумовуючи все вище вказане хочеться зазначити, що ВИБІР СПОСОБУ ТЕРАПІЇ – ЦЕ ВИЙНЯТКОВО ІНДИВІДУАЛЬНА СПРАВА І В КОЖНОМУ КОНКРЕТНОМУ ВИПАДКУ ПОЄДНАННЯ МЕТОДИК МОЖЕ БУТИ ОСОБЛИВИМ.

«Рак простати – це не вирок, а лише діагноз». В стінах Буковинського клінічного онкологічного центру при мультидисциплінарному підході до визначення методів та етапів комплексного лікування РПЗ згідно протоколів надання спеціалізованої онкологічної допомоги в пріоритеті індивідуальний підхід до кожної клінічної ситуації, що значно збільшує безрецидивний період та виживаність пацієнтів.

РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ 3 РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ 4 РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ 5 РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ 6 РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ 7 РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ 8 РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ 9 РАДИКАЛЬНА ПРОСТАТЕКТОМІЯ 10

Щиро вдячні львівським колегам за отриманий досвід.