Всесвітній день боротьби проти раку.

Всесвітній день боротьби проти раку. 1

Всесвітній день боротьби проти раку —  відзначається щорічно 4 лютого. Проголошений «Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями» 4 лютого 2000 року.

Мета — підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком, закликати політиків і різні організації –  відноситься до раку, як політичного пріоритету.

Рак – це загальна назва, більш, ніж для сотні захворювань, які можуть пошкоджувати, будь-яку, частину організму. Однією з характерних ознак раку є швидке утворення аномальних клітин, які проростають за межі своїх кордонів.

На сьогодні, відомо, що виникнення близько 40% захворювань раку можна було б попередити. При багатьох видах онкологічних хвороб існує високий шанс виздоровлення, у випадку їх раннього виявлення та отримання кваліфікованої допомоги.

Найважливіше завдання медицини – профілактика хвороб і оздоровлення населення. Ще Микола Іванович Пирогов писав у своїх книгах – МАЙБУТНЄ НАЛЕЖИТЬ МЕДИЦИНІ ПРОФІЛАКТИЧНІЙ.

Профілактика, профілактична медицина, превентивна медицина  — система науково обґрунтованих заходів у медицині, спрямованих на запобігання захворюванням, їхньому розвитку та на зміцнення здоров’я окремих людей та громад.

Для виявлення онкологічних захворювань , важливе місце посідають профілактичні щорічні огляди у сімейного лікаря.

Впровадження ранньої діагностики дає можливість врятувати тисячі життів, покращити самопочуття та повністю вилікувати захворювання.

Є певний перелік обстежень, рекомендованих Міністерством охорони здоров’я України, з метою запобігання розповсюдженню онкологічних хвороб.

Жінки до 30 років :

  • щорічно клінічне обстеження грудних залоз, 1 раз на три роки — цитологічну діагностику на рак шийки матки (ПАП-тест).

Жінки до 40 років :

  • щорічно клінічне обстеження грудних залоз, 1 раз на три роки — цитологічну діагностику на рак шийки матки (ПАП-тест);
  • тест на вірус папіломи людини (ВПЛ-тест) раз на 5 років.

Жінки до 50 років :

  • – щорічно клінічне обстеження грудних залоз, 1 раз на три  роки — цитологічну діагностику на рак шийки матки (ПАП-тест);
  • тест на вірус папіломи людини (ВПЛ-тест) раз на 5 років;
  • раз на два роки — мамографію.

Жінки від 50 років і старшим  до переліку обстежень рекомендується ще раз на 5 років проведення колоноскопії.

Якщо раніше у жінки або членів її родини вже діагностували рак молочної залози, скринінг слід починати у віці 25 років.

Чоловіки від 40 до 49 років – відвідування уролога, при необхідності визначення простат-специфічного антигену.

Чоловіки від 50 років –  рекомендовано проходити 1 раз на 5 років колоноскопію.

Не забувайте, що фізична активність, правильне харчування та уникнення стресів це перевірений метод зниження ризику розвитку раку.

У Чернівцях консультативна та спеціалізована стаціонарна медична допомога при онкозахворюваннях надається в Буковинському клінічному  онкологічному центрі, розташованому за адресою: м.Чернівці, вул. Героїв майдану 242, сайт: http://onco.cv.ua/